Komple Boyama

Günümüz de araç boyatma profesyonellik gerektiren bir iştir. Bir trafik kazası sonrası, güneş yanığı sonrası araçların boyanması gerekir. 

İhtiyaç halinde veya keyfi olarak aracını komple boyatmak isteyen müşterilerimize yardımcı oluyoruz. 

Gerekli Yerleri Boyama

Bazı kullanıcılar aracını komple boyatmak yerine sadece boyanması gerekli olan yerleri boyatmayı tercih etmektedir. 

Bu işlem için boyanın diğer parçalara bulaşmaması için ince bir çalışma gerekmektedir. Gerekli tedbirler alındıktan ve kontroller sağlandıktan sonra boyama işlemi yapılır.

Lokal Boya

Küçük kazalar, çizikler veya sürtünme noktaları için tavsiye edilir. Genelde ön çamurluk ve arka çamurluğun belirli kısımlarına, kapı eteğinin altına veya aracın diğer kısımlarına uygulanır. Bu işlemin nedeni, aracın bir bölümünü tamamen boyamak yerine, aracın sadece bir kısmını orijinalliğini kaybetmeden boyayarak sorunu ortadan kaldırmaktır

Pasta Cila

Pasta ve cila yapmak için öncelikle aracın tüm tozlardan ve kirden arındırılması için yıkanması ve kurutulması gerekiyor. Zira pasta bir zımpara görevi göreceği için araç üzerindeki parçalarla birlikte boyaya daha çok zarar vermesi olası. Ayrıca pasta yapılacak yerin de mümkünse güneş görmemesi önemli.

Pasta yapmak için öncelikle aracın rengine uygun olacak şekilde ince ya da kalın bir pasta almamız gerek. Pastanın da zımpara gibi ince kalın, yani daha yüzeysel ya da derinlemesine zımparalama yapacağını bilmemiz gerek. Koyu renk araçlar için ince pasta, açık renkler içinse kalın pastalar genellikle uygundur.

Pastaya başlamak için önce parmak ucu ile pasta alınır ve kaporta üzerine sürülür.  Varsa polisaj makinesi ile yoksa da pasta için satılan uygun süngerlerle yuvarlaklar çizilerek pasta iyice boyaya yedirilir. Pastayı araca sürdükçe çok ufak toz parçalarının oluştuğunu görebilirsiniz. Bu şekilde aracın tüm yüzeyine ya da istenen alanına pasta yapıldıktan sonra araç kuru bir bezle tekrar silinir ve cila işlemine geçilir.